Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlínská 50 - Zbyněk

6. 10. 2016

p1300989.jpgZbyněk – pod novým názvem Zlínská 50 s upravenou trasou se jel v neděli 2. října závod horských kol se startem a cílem u obchodního domu Prior ve Zlíně. Start delší 50 km trati s převýšením 1390 m ve 12:00 jsem sice nestihl, ale krátkou dlouhou 20 km s převýšením 590 m v 12:15 už ano. Po nafocení závodníků ve stoupání po kostkách k lyžařskému svahu jsem měl v plánu se jít ještě podívat na své oblíbené místo ve stoupání nad fotbalovým hřištěm Březnice směrem na Filmové ateliéry cca 4 km před cílem obou tras.

Pár minut do odjezdu autobusu MHD na kopec k Filmovým ateliérům jsem vyplnil zkontrolováním už rok probíhající výstavby UTB vzdělávacího komplexu dle návrhu prof. Ing.arch. Evy Jiřičné, CBE. V domnění, že mám čas, mě u lesního hřbitova vyvedl finišující první závodník z krátké Adam Formánek (Česká spořitelna junior MTB team), za nímž už 2. místo s cca 20 vteřinovou ztrátou jistil Martin Hečko (Valachbaj team), před už s větší ztrátou jedoucím 3. Davidem Dovrtělem (Cyklo žopy). Za vyhlížení někoho známého jsem došel ještě kousek až na plánované místo focení.

V čase cca 1h 46 minut po odstartování závodníků na dlouhou se objevil předjezdec - čtyřkolka pořadatelů, následovaná vedoucím závodníkem a také pozdějším vítězem Martinem Stoškem (Symbio+Cannondale) s minutovým náskokem na 2. Ondřeje Fojtíka (Force KCK Cykloteam) a 3. Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek). Jako čtvrtý projel Jiří Skřivánek (Premium Ethicsport), 5. Pavel Žák (Bike Triatlon Morkovice) a 6. Viktor Stošek (MS Bike Academy Racing). Další závodníci pak už měli větší ztrátu. Konci závodní sezóny odpovídalo i počasí, kdy na startu ještě při 20 svítilo slunko, ale během závodu se zatáhlo a kromě čela závodu, pomalejší závodníky začal skrápět deštík. Nakonec jsem s focením zakotvil u místa, kde starousedlík mocně povzbuzoval všechny závodníky, což posléze přešlo až k průběžnému komentování situace na trati, což znavení závodníci s úsměvem a vděčně přijímali.

Web závodu – viz. http://www.zlinska50.cz/

 

Fotogalerie ze závodu - Zbyněk